Jak dbać o starszego psa?

dog-916099_1280

Starzejący się pies wymaga szczególnej troski ze strony właściciela. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, z uwzględnieniem potrzeb czworonożnego seniora. Ponieważ aktywność starszego psa również ulega zmianie, należy zatroszczyć się o komfort i bezpieczeństwo pupila podczas codziennych spacerów. Ponadto, musimy pamiętać o częstszych wizytach u weterynarza ? profilaktyka jest najlepszym sposobem na ochronienie zwierzęcia przed poważniejszymi dolegliwościami. Opieka nad starszym psem sprowadza się przede wszystkim do walki ze schorzeniami charakterystycznymi u zwierząt w podeszłym wieku.981

Dieta starszego psa ? o czym należy pamiętać?

 

W diecie starszego czworonoga powinny znaleźć się składniki ułatwiające trawienie. Psy w podeszłym wieku często miewają problemy z prawidłową pracą metabolizmu, dlatego karma musi być przede wszystkim lekkostrawna. W sklepach zoologicznych czeka na nas szeroki wybór pokarmów renomowanych marek, które pomogą nam zadbać o zbilansowane menu czworonoga. Dieta starszego psa musi także uwzględniać zmniejszoną aktywność pupila. Ponieważ zwierzę rzadziej i raczej niechętnie podejmuje intensywniejszy wysiłek fizyczny, jest narażone na problemy z nadwagą. Najlepiej sięgnąć po karmy o zmniejszonym bilansie kalorii, przy jednoczesnym zapewnieniu pupilowi pełnowartościowego, energetycznego posiłku. Warto poprosić o pomoc weterynarza, który wskaże dla naszego czworonoga optymalne produkty. Najlepiej zdecydować się na karmę wzbogaconą dodatkowymi suplementami diety, pozytywnie wpływającymi na kondycję sierści, stawów czy kości. Większość produktów dedykowanych psim seniorom zawiera kwasy z grupy Omega, glukozaminę wzmacniającą stawy czy fruktosacharydy posiadające zbawienny wpływ na florę jelitową.

Bez tytułu

 

Bez tytułu

Aktywność starszego psa ? co jest najważniejsze?

Opieka nad starszym psem musi dotyczyć także aktywności pupila. Zwierzęta w podeszłym wieku często mają problemy ze wzrokiem i słuchem ? w skrajnych przypadkach mogą nie zauważać przeszkód na drodze i nie słyszeć zawołania właściciela. Z tego względu najlepiej wychodzić z pupilem na dłuższej smyczy, która jednocześnie pozwoli nam szybko zareagować, jeśli nasz czworonożny przyjaciel zboczy z drogi. Starsze pieski bardzo często borykają się z dolegliwościami dotyczącymi stawów i kości. Warto poprosić weterynarza o przepisanie odpowiednich suplementów, aby zadbać o układ ruchu pupila. Opieka nad starszym psem powinna także uwzględniać regularne masowanie jego mięśni. Zwierzę w podeszłym wieku rzadziej wychodzi na dłuższe spacery i o wiele częściej odpoczywa. Warto zapewnić mu miękką, ale jednocześnie stabilną poduszkę, która wpłynie na wygodę podczas wypoczynku i dodatkowo ogrzeje pupila.

Bez tytułu

Opieka nad starszym psem musi być dopasowana do jego potrzeb ? zarówno w zakresie prawidłowego żywienia, jak i pod kątem wzmocnienia stawów, mięśni i kości. Jeśli zauważyliśmy u swojego pupila pierwsze oznaki starzenia, musimy jak najszybciej wybrać się z czworonożnym przyjacielem na wizytę kontrolną do weterynarza.

 

 

Podziel się ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *